NÁMĚSTÍ

Venkovní prostory areálu, často označované jako největší náměstí bez aut, nabízí návštěvníkům zákoutí nejrůznějších podob. Z barů Myčka a Prastánek od Františka Skály si odnesete natočený půlitr, limonádu i teplý šálek čaje. Děti se vyřádí na obrovském pískovišti nebo několika prolézačkách, zatímco si v klidu sednete mezi zeleň stromů, k hořícímu ohni nebo se rozhodnete čas strávit aktivně a využít hřiště na plážový volejbal či badminton. V areálu se pravidelně konají i akce – open air koncerty, letní kina nebo přednášky. Celý prostor si můžete prohlédnout z rozhledny instalované umělcem Čestmírem Suškou.

Kasárna Karlín

Za pomoc s výsadbou zeleně a s následnou údržbou děkujeme Městské části Praha 8 a hlavnímu městu Praha. Díky jejich podpoře jsme v roce 2018 provedli výsadbu růží v mobilních truhlících, které jsou rozmístěny po celém areálu, a vysadili popínavé rostliny podél zdí při vstupu do Kasáren. V letošním roce pak plánujeme areál osadit dalšími stromy.

Kasárna Karlín

MYČKA

Bufet v bývalé myčce aut v zimních měsících občerstvuje návštěvníky kluziště. V létě se stavte před promítáním letního kina.

Otevírací doba—

PO–ČT 13.00–19.00

PÁ 13.00–20.00

SO 9.00–20.00

NE 9.00–19.00

bar myčka

PRASTÁNEK

Ve skrytém zákoutí zadního levého rohu Kasáren našel svůj nový domov Prastánek od Františka Skály. Šest metrů vysoký objekt z 350 let starého vykotlaného dubu ukrývá skutečný stánek, kde můžete občerstvit tělo i duši.

Prastánek je momentálně zazimován. Jeho pohostinsví budete moci zase navštívit s příchodem jarních dní.

Prastánek Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín
  • Kasárna Karlín