Letní kino

Mezipatra QFF | Best of Shorts 2020

2. 8.
od 21.00

Podívejte se na ty nejlepší krátké filmy minulých Mezipater.

Těšit se můžete na snímky Musí to být bolestivý českého režiséra Davida Semlera o jednom netradičním setkání na zapadlém nádraží, Visible o hledání a přijetí vlastní identity, dánský kraťas Babydyke o prvních láskách a jejich koncích nebo snový film Zmije o křehkosti přátelství. Součástí bloku jsou i dva dokumenty – animovaný Umbilical, který zkoumá traumata z dětství, a Take Me To Prom o vzpomínkách queer lidí na jejich maturitní ples.

Všechny filmy jsou s českými a anglickými titulky. V případě deště se projekce přesouvá z Filmplacu do Garáží.

Film je promítán v rámci programu Identita ve městě, který během Prague Pride uvádí queer filmový festival Mezipatra. Od 2. do 6. srpna budou moci diváci a divačky navštívit večerní promítání a účastnit se debat o aktuálních queer tématech a filmů. Místem konání jsou opět Kasárna Karlín s otevřenou kavárnou a barem. Vstup na všechny akce je zdarma.

Queer filmový festival Mezipatra každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů, ale také diváci a divačky. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně v listopadu a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.

https://festival.praguepride.com/cs/