Letní kino

Mezipatra QFF | Nic ve zlým

3. 8.
od 21.00

Nebýt jeho zlozvyku drobných krádeží, žil by mladý Parvis dál v malém německém městě a užíval si divoké večírky a nejrůznější experimenty. Nucená výpomoc v přistěhovaleckém centru má přispět k jeho nápravě. Zde se ale syn íránských imigrantů sbližuje s ostýchavým Amonem, který se svou sestrou Banafshe Arezu nedávno uprchl z Íránu. Trojice si užívá zdánlivě bezstarostné léto, vztah mezi Parvisem a Amonem ale pomalu přestává být jen pouhým přátelstvím…

Pestrobarevný snímek o spiklenectví, důvěře a potřebě sounáležitosti získal po právu loňskou cenu Teddy Award. Ústřední otázka příběhu je totiž navýsost aktuální – může se cizí země vůbec někdy stát právoplatným domovem mladých hrdinů?

Film je v němčině s českými a anglickými titulky.

Projekce se koná na nádvoří Kasáren Karlín. V případě deště se přesouvá do Garáží.

Film je promítán v rámci programu Identita ve městě, který během Prague Pride uvádí queer filmový festival Mezipatra.

Queer filmový festival Mezipatra každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů, ale také diváci a divačky. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně v listopadu a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.

https://festival.praguepride.com/cs/