Letní kino

Mezipatra QFF | Příběh mých matek

4. 8.
od 21.00

Bývalá maďarská opoziční politička Nóra a hudebnice Virág, které se seznámily v roce 2011 na protivládní demonstraci, dávno ztratily víru ve zlepšení přístupu představitelů své země k LGBTQ komunitě. Obě dobře vědí, že v Maďarsku, které neumožňuje sňatky stejnopohlavních párů, je v otázce adopce dítěte čeká běh na dlouhou trať. Mají sice podporu svých rodin a přátel, ze strany úřadů se ale setkávají pouze s překážkami. Ani v okamžiku, kdy dosáhnou svého cíle, nemají vyhráno. Jaká je v této zemi čeká budoucnost? A jakou cenu musí zaplatit za možnost žít zde plnohodnotný život?

Trailer filmu i informace, jak můžete vy sami podpořit LGBT+ lidi v Maďarsku, najdete na webu festivalu Jeden svět.

Akce se koná v Kasárnách Karlín. Promítat se bude na Filmplace na nádvoří. Film je v maďarštině a českými a anglickými titulky.

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádá nezisková organizace Člověk v tísni již od roku 1999. V průběhu let se stal jedním z nejvýznamnějších festivalů svého druhů na světě. Jeden svět uvádí každoročně v Praze a v mnoha dalších českých městech více než sto dokumentárních filmů, které se dotýkají problematiky lidských práv. Festival stojí také za dvěma celoročními programy: Promítej i ty! – alternativní komunitní distribucí a nově také za jedensvetonline.cz – filmovou online platformou.

Queer filmový festival Mezipatra každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů, ale také diváci a divačky. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně v listopadu a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.

https://festival.praguepride.com/cs/