Letní kino

Mezipatra QFF | Polsko jest Queer

5. 8.
od 21.00

Výběr těch nejlepších krátkometrážních filmů ze současné polské produkce dokazuje, že i přes nepříznivou politickou situaci mohou vznikat odvážná a originální filmová díla. Soutěžní i vítězné snímky vybrali kolegové ze sesterského LGBT Film Festivalu, jehož 11. ročník proběhl ve Varšavě na konci loňského září.

Filmy jsou v polštině s českými a anglickými titulky. V případě deště se projekce přesouvá z Filmplacu do Garáží.

Film je promítán v rámci programu Identita ve městě, který během Prague Pride uvádí queer filmový festival Mezipatra. Od 2. do 6. srpna budou moci diváci a divačky navštívit večerní promítání a účastnit se debat o aktuálních queer tématech a filmů. Místem konání jsou opět Kasárna Karlín s otevřenou kavárnou a barem. Vstup na všechny akce je zdarma.

Queer filmový festival Mezipatra každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů, ale také diváci a divačky. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně v listopadu a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.

https://festival.praguepride.com/cs/