Letní kino

Mezipatra QFF | Léto v Kreuzbergu

6. 8.
od 21.00

Čtrnáctiletá Nora tráví léto v berlínské čtvrti Kreuzberg. Je tichou pozorovatelkou dramat svých vrstevníků, ale sama se jich přímo neúčastní. Raději sedí opodál, natáčí videa na Instagram a žije ve svém vlastním světě. Vše se ale změní, když potká svobodomyslnou a charismatickou dívku Romy, která otočí její život vzhůru nohama. Nora poprvé prožije lásku i zlomené srdce, z dívky se začne stávat dospělá žena, z kukly se vylíhne motýl. Nastává nezapomenutelné léto plné slunce i temnoty.

Něžný a zároveň dynamický coming-of-age film je dílem režisérky Leonie Krippendorff, jejíž tvorba je úzce spjatá nejen s LGBTQ+ tématy, ale i s Berlínem a jeho neopakovatelnou atmosférou. Režisérka se také zúčastní speciální Q&A před filmem, od 19:00 v Bazénu.

Film je v němčině s českými a anglickými titulky.

Projekce se koná na nádvoří Kasáren Karlín. V případě deště se přesouvá do Garáží.

Queer filmový festival Mezipatra každoročně představí kolem stovky českých i zahraničních filmů s LGBTQ+ tématy a jejich tvůrce a tvůrkyně. Filmy oceňuje odborná porota v rámci prestižní mezinárodní soutěže mezinárodních filmů, ale také diváci a divačky. Nedílnou součástí programu jsou doprovodné diskuze, přednášky, workshopy, výstavy a party. Hlavní část festivalu probíhá v Praze a Brně v listopadu a formou ozvěn ve vybraných městech v ČR.

https://festival.praguepride.com/cs/