Letní kino

Jak básníci přicházejí o iluze

13. 8.
od 21.00

Jak básníci přicházejí o iluze
Dušan Klein—Československo—1984—98 min
—vstupenky: https://bit.ly/KK_letnikino_basnici

Básník Štěpán Šafránek je přijat na medicínu a stává se studentem prvního ročníku. Do školního roku ale nevykročí zrovna nejšťastněji, protože se nepříliš dobře uvede u docenta anatomie Sejkory, a navíc dostane svatební oznámení od Borůvky, která se vdává za snaživého úředníka Emila Nádeníčka. Jeho novými spolužáky a spolubydlícími na koleji jsou sebevědomý Honza Antoš z Kolína, který se může pochlubit fotografickou pamětí, bodrý Moravák Venoš, jenž má bohaté zásoby proviantu i bohatě vyšívaný kroj, a černoch Numira Cassou Thomb, jemuž spolubydlící začnou říkat stručně Mireček. Přestože mají všichni učení nad hlavu, jediný Štěpán ne a ne najít správnou metodu, jak vše zvládnout. A tak Štěpán studuje, pracuje, občas básní a také se zamiluje do studentky zdravotní školy, které začne říkat Jeskyňka. Jako strašák nad ním visí blížící se zkouška z anatomie a nepřátelský docent Sejkora. (TV Nova)

Předfilm: Zahrajte to znovu, kluci!
S humorem poznáváme minulost i přítomnost jednoho podniku skrze střet dvou světů. Film vypráví příběh o Mildovi a jeho partě, lásce k muzice a jednom malém experimentu. Krátký dokument funguje jako stroj času, který se snaží propojit dvě diametrálně odlišná období jedné rohové hospody na Řezáčově náměstí.

Film vznikl v rámci projektu My Street Films, který propojuje zájemce o filmovou tvorbu z řad široké veřejnosti s filmovými profesionály. Více na: https://www.mystreetfilms.cz.

—Prodej vstupenek na místě začíná jednu hodinu před začátkem projekce, tedy v 20:00
—Vstupenky zakoupené v předprodeji vám zajišťují místo k sezení do 20:30, proto doporučujeme přijít včas
—Neuplatněná vstupenka koupená přes GoOut propadá pět minut před zahájením projekce
—Projekce startuje vždy se setměním. Předtím se můžete osvěžit na baru a pohodlně se usadit do lehátka
—V případě nepříznivého počasí se promítání přesouvá do vnitřních prostor